Garanti ve iade koşulları

Prosta bitkisel koşulsuz müşteri memnuniyetini benimsemiş olduğundan aldığınız her türlü mal/ürün, aksi belirtilmediği takdirde Prosta bitkisel garantisi ve güvencesi altındadır. Prosta bitkisel (prostabitkisel.com) Tüketici Hakları Kanunu'na uymakla yükümlüdür. Bu yükümlülüğü yerine getirmektedir.

Garanti koşulları

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız kargo yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer mal/üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak mal/ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız. Kullanılmış, tahrip edilmiş ve bunun benzeri şekildeki mal/ürünlerin iadesi kabul edilmez. ALICI ürünü/malı, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın/ürünün ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

Mal/ürün iade koşulları

.prostabitkisel.com e-ticaret platformumuz üzerinden satın aldığınız ürünlerin iade etmek istediğiniz takdirde teslimat tarihinden itibaren en geç 7 gün içerisinde iletişim bölümünden yada hafta içleri 08:00 - 18:00 saatleri arasında hizmetinizde olan 0 533 667 33 20 no'lu telefonu arayarak bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir.Sipariş edilen ürün hatalı ise anlaşmalı kargomuz aracılığıyla ücretsiz olarak bize ulaştıracağınız hatalı ürün incelenerek yenisi ile değiştirilecektir. Hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 7 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

Ödeme iadesi

İptal edilen siparişlerde tüketiciye iptal ettiği ürünlerin tutarının geri ödemesi, ürün veya ürünlerin tarafımıza ulaşmasından itibaren 14 gün içerisinde yapılmaktadır.